SOSYAL MEDİA YÖNETİCİLİĞİ HİZMETİ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

7’den 70’e herkesin günün büyük bir kısmını geçirdiği ve yoğun ilgi gösterdiği sosyal medyanın gücü inkâr edilemez boyutlara ulaştı. Akıllı telefonlar sayesinde ulaşımı daha da kolaylaşan ve günün her anı elimizin altında olan sosyal medya siteleri, günümüzde sadece eski arkadaşları bulmak için kullanılmıyor. Geniş bir kitleye hitap etmesi, kişilere daha kolay ulaşım sağlaması, hedef kitlenin ilgisini çekmede büyük başarı göstermesi gibi etkilerinden dolayı sosyal medya, birçok firma tarafından ticari amaçlar doğrultusunda da kullanılıyor.

Profesyonel bir tanıtım, milyonlarca sayfa arasından ön plana çıkabilmek, hedef kitlenize daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için sosyal medyada da işin uzmanları ile çalışmak önemli. Firmanızın tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirecek, sosyal medyada hedef kitlenize sizi en doğru şekilde temsil edecek bir hesaba sahip olmak için işin profesyonellerinden yardım alabilirsiniz.

Sunulan sosyal medya hizmetlerinden yararlanarak markanızın tanınırlığını kolay ve kısa bir sürede arttırabileceğiniz gibi aynı zamanda doğru içerik paylaşımı ile firmanızın hedef kitle halkasını her geçen saniye biraz daha genişletebilirsiniz. Titiz ve disiplinli bir çalışma, doğru sosyal medya stratejileri geliştirme sonucunda 7 gün 24 saat boyunca, her an hedef kitlenizin markanızdan haberdar olmasını sağlamak firmanızın tanınırlığını artırmaya yardımcı olduğu gibi aynı zamanda kazancınızı da doğru oranda artıracaktır.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NASIL YAPILIR ?

1.Hedef Kitle

Hedef kitle belirlemek sosyal medya yönetiminizin ilk adımı olmalıdır. Hedef kitlenizin cinsi, yaş aralıkları, ilgi alanları, neler yapmak istediklerini ve hatta yapmak istemediklerini çok iyi bilerek, onlara istedikleri bilgiyi değişik şekillerde sunabilirsiniz.

2.İçerik Yönetimi

Etkin bir sosyal medya yönetimi istiyorsanız, markanızın yaratmak istediği algıyı, doğru içerik yönetimi stratejisi ile verebilirsiniz, güçlendirebilirsiniz ve hatta değiştirebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri kullandığınızın dilin markanızın imajı ile bütünleşmesidir. Unutmayın! Ürettiğiniz içeriğin hedef kitlenize sağladığı fayda doğrultusunda iletişiminizin başarılı olup/olmadığını tartabilirsiniz.

3.Müşteri İlişkileri

Müşteri ilişkileri sosyal medya yönetiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biridir. Diyalog yönetiminin çok büyük önem taşıdığı bu konuda amaç; markanız ve hedef kitleniz arasında sadakat yaratıp, bu sadakati sürekli kılabilmektir. Markanız ile ilgili hedef kitlenizin şikayetleri olabilir veya aynı şekilde memnuniyetlerini dile getirmek isteyebilirler. Bu doğrultuda, kitlenizi tatmin edecek ve kendileri önemli hissetirecek bir iletişim strateji belirlemeniz gerekmektedir.

4.Rakip Analizi

Sosyal medya yönetiminde rakip analizi, markanızın sosyal medya stratejisinin belirlenmesi ve geliştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu analizi doğru yapabilmek için de tüm marka ve şirketlere hem müşteri gözü ile hem de kendi bakış açıları ile bakmak gerekir. Rakip analizinizi yaparken doğru yöntemleri (SWOT, PEST vb.) belirlediğiniz doğru markalar için kullanmanız gerekmektedir.

5.Reklam Yönetimi

Artık sosyal mecralar üzerinden yapılan tüm pazarlama faliyetlerinde reklamlı çıkılan içeriklerin gücü yadsınamaz. Bunu tercih değil zorunluluk haline getiren sosyal mecralar, reklam yönetimini dijital medyanın kalbine yerleştirmiştir diyebiliriz. Sosyal medya yönetiminde, doğru reklam stratejisi ve doğru hedef kitle belirlemek, markanın bu alandaki yatırımlarını hem boşa çıkarmamış olmak demek hem de markanın dijital dünyadaki bilinirliğinin hızlı bir şekilde yükselmesi demektir.

6.İstatistik

Yapılan paylaşımlarınızın ve yaptığınız kampanyaların başarısını ölçmek, pazarlamanın en temel işleyişlerinden biridir. İçeriklere ayrılan reklam bütçenizin veya çıktığınız bir içeriğin aynı mecradaki performansını ölçümlemek, izlemeniz gereken sosyal medya stratejisinin en belirleyici etkilerinden biridir.


Sizin için en kaliteli yöntemi en uygun fiyata sunmak için çalışıyoruz.

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.

Hızlı Teklif Formu

Bilgilendirme

Bizimle direkt bağlantı kurmak veya hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için sol yandaki bilgi formunu kullanın. Sizinle daha kolay ve çabuk bağlantı kurabilmemiz için bilgi formundaki tüm alanların doldurulmasını rica ederiz.


Ofis

  • Addres: 1266 Sokak No:10 K:6 D:601 Konak - İzmir
  • Telefon: (535) 464 95 50
  • Email: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

  • Pazartesi - Cuma - 9.00 to 18.30
  • Cumartesi - 9.00 to 14.00
  • Pazar - Kapalı